Celem ogólnym doradztwa zawodowego w szkole jest przygotowanie uczniów do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania i dokonywania zmian decyzji edukacyjnych i zawodowych, uwzględniających poznawanie własnych zasobów oraz analizę informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji.

Konfucjusz powiedział: wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu. Warto więc sprawę przemyśleć :)

Zapraszam do współpracy rodziców, nauczycieli a przede wszystkim uczniów. W tym roku szkolnym (i w następnych) będziemy pracowali nad: poznawaniem rynku pracy i rynku edukacyjnego oraz planowaniem kariery edukacyjno-zawodowej. Warto już w szkole zaplanować swoją przyszłość i sukces.

Zachęcam do lektury BLOGA oraz śledzenia wpisów na FB @BudowlankaBrzeg, gdzie pojawiają się informacje z rynku pracy. Do zobaczenia na zajęciach z doradztwa zawodowego.

DORADCA ZAWODOWY ZAPRASZA w czwartki 9-11 (lub inny, uzgodniony termin); SZPIK (pokój nauczycielski) lub biblioteka