20180605 130155

W dniach 4-6 czerwca 2018 r. odbyła się wizyta dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół Budowlanych z Brzegu w czeskiej średniej szkole zawodowej  SOŠS w Jihlawie. Celem wizyty było  nawiązanie współpracy  w ramach partnerstwa szkół. W szkole partnerskiej w Czechach uczniowie kształcą się w zawodach: fryzjer, sprzedawca, szef kuchni (kucharz) – kelner oraz na poziomie szkoły średniej z maturą m.in. w zawodach: kosmetyczka, pielęgniarka i na kierunku biznesowy. Nauczyciele naszej szkoły zwiedzili pracownie szkolne podczas zajęć oraz internat wraz ze stołówką, mieszczące się w jednym z budynków zespołu szkół, a także mieli okazję poznać miasto Jihlava  (Igława).  Po szkole i mieście oprowadzili dyrektor SOŠS Jihlava mgr Libor Fasora, wicedyrektor ds. praktycznej nauki zawodu mgr Miroslav Šoukal, a z historią miasta zapoznała delegację nauczycielka języka niemieckiego mgr Irena Burešová. Ponadto nauczyciele mieli okazję zwiedzić Telč i dumę miasta- piękny renesansowy zamek. Wizyta była niezwykle inspirująca, rozwiązania podpatrzone w nowoczesnej czeskiej szkole pozwolą być może zastosować je w naszym zespole szkół.