W ramach  zajęć praktycznych uczniowie klasy  drugiej i trzeciej technikum budowlanego w  dniu 15.03.2018 roku uczestniczyli w szkoleniu “Systemy dociepleń budynków” zorganizowanym przez firmę  Atlas.
W części teoretycznej omówione zostały: przepisy budowlane dotyczące współczynników przenikania ciepła,  rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe stosowane w nowoczesnym budownictwie, jak również szeroki asortyment materiałów budowlanych oferowanych przez firmę Atlas.
Żadna teoria nie  przyniesie rezultatów, jeśli nie  będzie poparta praktyką. O  tym przekonali się uczniowie, podczas własnoręcznie wykonywanych prac dociepleniowych. Umiejętności nabyte podczas tego szkolenia, obsługa sprzętu i  narzędzia, jakimi się posługiwali, stosowanie się do  zaleceń producenta, dokładność w  detalach w  przyszłości dadzą efekty w  postaci prawidłowo wykonanych prac, które zadowolą inspektorów nadzoru, inwestorów jak i  ich samych.
W części praktycznej, poza omówieniem zasad przyklejania płyt styropianowych i ich kołkowania, pan Rafał Toppich – przedstawiciel techniczny firmy Atlas pokazał ciekawe możliwości stosowania tynków m.in. tynk imitujący drewno bądź cegłę.

IMG 20180315 WA0004