"Przeczytałem kiedyś takie słynne zdanie:

każdego dnia dostajemy drugą szansę. 

Wystarczy tylko po nią sięgnąć – ale zwykle tego nie robimy”

 

Dnia 29 września 2017 roku z okazji Dnia Głośnego Czytania w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu uczniowie klas technikum i szkoły branżowej wzięli udział w projekcie edukacyjnym realizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W auli szkoły spotkaliśmy się, by razem czytać książkę Jamesa Bowena: Kot Bob i ja.

To niezwykle interesująca opowieść o ulicznym muzyku uzależnionym od narkotyków, któremu pomógł rudy kocur o imieniu Bob. Jego obecność w życiu Jamesa  dała mu siłę, by pożegnać się ostatecznie z nałogiem i zacząć nowy etap.

Wspólnie z panią Anną Rymarczuk i Wiesławą Szczepaniak młodzież czytała na głos książkę przekazując ją sobie  z rąk do rąk. Rozmawialiśmy także o naszych czworonogach i ich roli w życiu domowników oraz o pomocy ludzi i zwierząt przy pokonywaniu problemów – nałogów, samotności, depresji, braku akceptacji zwracając uwagę na ważne zdanie z książki, że każdego dnia dostajemy drugą szansę – wystarczy tylko po nią sięgnąć. Uczniowie mieli możliwość porównania treści książki z filmem powstałym na podstawie biografii Jamesa Bowena i jego przyjaciela Boba.