DSC 0339 1024x683

8 lutego na terenie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu odbyła się I Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska, której pomysłodawczynią oraz organizatorem była Sandra Ledwig – nauczyciel przedmiotów zawodowych fryzjerskich w ZSB.
Do rywalizacji zgłosiło się 24 młodych fryzjerów z: Zespołu Szkół Mechanicznych z Głubczyc, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II ze Zdzieszowic, Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy z Olesna, Zespołu Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 z Namysłowa, Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica z Opola, Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich z Krapkowic, Zespołu Szkół Technicznych z Nysy oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Księcia Jerzego II Piasta z Brzegu.

 

 

FB FindUsOnFacebook 144

Tvp3opole20161

Kategoria wiedza teoretyczna: 
I miejsce – Agnieszka Huć (ZSZ Olesno)
II miejsce – Kamila Gajda (ZS Zdzieszowice)
III miejsce – Zgata Baran (ZSB Brzeg)
Kategoria uczesanie karnawałowe: 
I miejsce – Damian Lis (ZSB Brzeg)
II miejsce – Grzegorz Matras (ZST Nysa)
III miejsce – Sonia Magosz (ZSZ Opole)

Kategoria element egzaminu praktycznego: 
I miejsce – Weronika Szyjkowska (ZSB Brzeg)
II miejsce – Szymon Cyndera (ZSZ Olesno)
III miejsce – Sandra Wieczorek (ZSZ Olesno)

Klasyfikacja ogólna:
I miejsce – Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu
II miejsce – Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie
III miejsce – Zespół Szkół Mechanicznych im Żołnierzy Września 1939 w Namysłowie

Nagrody dla uczestników olimpiady ufundowali: Starostwo Powiatowe w Brzegu, Opolskie Kuratorium Oświaty, Izba Rzemieślnicza z Opola, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości z Brzegu (który zorganizował zbiórkę wśród fryzjerów zrzeszonych z Cechem), Rada Rodziców Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu oraz fryzjerzy: Rafał Wiewióra, Joanna Olejnik i Roland Drozd.

 

Pokaz barberski: