W dniu 12 grudnia 2018r. uczestnicy Grupy Wychowawczej w Brzegu wraz z wychowawcą Magdaleną Margol i nauczycielką zawodu fryzjerstwa Sandrą Ledwig udali się do domu dziecka, aby uczesać dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Szansa” w Brzegu.
Krótkie spotkanie poświęcone było informacjom o zawodzie fryzjera. Pani Sandra Ledwig, nauczycielka zawodu, opowiedziała o podstawowej pielęgnacji włosów. Następnie uczestnicy Grupy Wychowawczej o specjalności fryzjer zachęcili podopiecznych Domu Dziecka do przycięcia lub upięcia włosów. Na początku dzieci były lekko zestresowane, ale gdy znaleźli się pierwsi ochotnicy, inni chętnie poddali się pomysłowi zmiany swojego wyglądu.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a czas spędzony z dziećmi wypełniony było dobrą zabawą. Dzieci wyszły uśmiechnięte i zadowolone, z pięknymi fryzurami. Opiekunki zaprosiły nas na wiosnę, aby uczesać dzieciaki, które w następnym roku będą przystępować do I Komunii Świętej.
Uczestnicy Grupy Wychowawczej w Brzegu wykonali swoje zadanie bardzo starannie, okazali się być profesjonalistami, strzyżenie i układanie włosów - to nie tylko dobra zabawa, ale praca, którą wykonują z powodzeniem na zajęciach praktycznych u pracodawców w salonach fryzjerskich.