W dniu 27.11.2018r. młodzież z Grupy Wychowawczej w Brzegu wzięła udział w warsztatach kulinarnych, które przeprowadził Pan Jakub Tomera - właściciel i kucharz Restauracji – Pizzerii Awokado.
Warsztaty rozpoczęły się od krótkiej prezentacji Pana Jakuba. Młodzież dowiedziała się jakie obowiązki spoczywają na właścicielu i jednocześnie kucharzu w restauracji, na co należy zwracać szczególną uwagę przy konstruowaniu menu oraz jak zadbać o zadowolenie klientów. Uczestnicy nabyli wiedzę na temat poszczególnych rodzajów kuchni oraz jak przygotować niektóre potrawy.
Druga część spotkania poświęcona została wykorzystaniu w praktyce wiedzy zdobytej podczas prelekcji właściciela restauracji. Było dużo dobrej zabawy oraz obcowania ze smakiem. Pod czujnym okiem Pana Jakuba uczestnicy przygotowali pizzę, dbając o każdy jej szczegół. Podczas całej zabawy Pan Jakub opowiadał o gotowaniu, udzielał praktycznych rad i wskazówek oraz dodawał otuchy młodym kucharzom. Na zakończenie wszyscy razem spróbowali swoich dzieł, co stanowiło pyszne zakończenie dnia.