W dniach 29-30 listopada 2018 uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd ten mógł dojść do skutku dzięki dotacji, którą otrzymaliśmy w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość”.

Zwiedziliśmy reprezentacyjne sale oraz wystawę „Znaki Wolności” na Zamku Królewskim. Następnym etapem wycieczki był Sejm RP, tam przedstawiono nam dzieje parlamentaryzmu w Polsce. Kolejnym punktem było zwiedzanie Łazienek Królewskich , gdzie w rocznicę wybuchu powstania listopadowego młodzież oddała cześć powstańcom. Zwiedziliśmy Pałac na wyspie ze specjalnie przygotowaną wystawą „Blask Orderów w 100-lecie odzyskania Niepodległości”.
W drugim dniu odbyliśmy spacer Traktem królewskim obok siedziby Prezydenta RP. Młodzież pokłoniła się nad Grobem Nieznanego Żołnierza i pomnikiem katastrofy smoleńskiej oraz przeszła śladami powstańców Warszawy.

Na zakończenie pobytu w Warszawie uczestniczyliśmy w wykładzie poświęconym gen. J. Kuklińskiemu w jego izbie pamięci na Starym Mieście.
Wycieczka przez młodzież i opiekunów: dyrektor Renatę Jabłońską - Denes, Krystynę Głowacką i Tomasza Starzyńskiego oceniona na 6 z minusem (minus za straszny bo - 8-stopniowy mróz z dokuczliwym wiatrem).