Od 04 do 17 listopada 2018 w restauracji „Brzeska” w Brzegu, uczniowie z Czech ze szkoły partnerskiej w Jihlavie - Soňa Dubová i Jan Koudela, realizowali praktykę zagraniczną w zawodzie kucharz – kelner w ramach programu Erasmus plus. Koordynatorami tego programu była szkoła czeska, zaś Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu był partnerem projektu i jednostką przyjmująca.
Opiekunem praktyki kucharzy była właścicielka Restauracji Brzeska - pani Aneta Prychitko, która bardzo ciepło się wypowiadała na temat czeskich kucharzy, chwaląc ich zaangażowanie, zapał do pracy i duże umiejętności kulinarne.
Najważniejsze jednak jest to, że nabyli nowe umiejętności, ucząc się przyrządzania polskich specjałów takich jak np. kluski śląskie, pierogi czy żurek. Uwieńczeniem pobytu w Polsce na praktyce kulinarnej była kolacja pożegnalna, na której można było skosztować potrawy, które były połączeniem doświadczeń kuchni polskiej i czeskiej. Kucharze praktykanci wyjechali bardzo zadowoleni z Polski, z żalem rozstali się z miejscem i ludźmi, z którym zdążyli się zżyć.