Dnia 29.11.2018r. Młodzieżowe Centrum Kariery zorganizowało w ramach Wdrażania Działań URP Wycieczkę do Fabryki pojazdów w Opolu Polaris Poland Sp. z o.o. Firma Polaris pochodzi z Ameryki dokładnie powstała w Minnesocie i początkowo zajmowała się produkcją skuterów śnieżnych. Polaris Opole jest jedyną fabryką produkującą pojazdy off roadowe poza USA i Meksykiem w Europie. Obecnie 80% produkcji z Opola trafia na rynek europejski, ok 15 % na do Afryki, a kolejne 5 % na Bliski Wschód.
Młodzież Grupy Wychowawczej miała możliwość zwiedzenia całej fabryki quadów. Na początku wycieczki cała grupa została przeszkolona z BHP, gdyż bezpieczeństwo wszystkich przebywających na terenie zakładu jest priorytetem. Otrzymaliśmy kamizelki odblaskowe i okulary. Kolejnym etapem było przejście przez zakład do pomieszczenia, w którym poznaliśmy historie i cele firmy Polaris. Po części teoretycznej z nowoczesnym sprzętem głośnikowym, który każdy uczestnik dostał, mogliśmy się udać na teren zakładu, gdzie poznawaliśmy kolejno proces produkcji w poszczególnych działach: spawalnia, lakiernia, magazyn, laboratorium, linie montażowe. Na wszystkich działach liderzy sami opowiadali nam co się w ich części zakładu odzieje. Uzyskaliśmy szczegółowe informacje, mogliśmy zobaczyć ich pracę oraz poznać cele firmy.
Klika słów do młodzieży na temat wycieczki:

„Dobrze zaprezentowany proces produkcji budowy pojazdów, wiele ciekawych i ważnych informacji na temat pojazdów terenowych od spawalni po pakowanie do wysyłki. Podczas zwiedzania fabryki można było dokładnie zobaczyć wszystkie procesy na każdym z poszczególnych działów” – Jakub

„Przy zwiedzaniu można było dokładnie zobaczyć wszystkie procesy produkcji pojazdów terenowych. Wycieczka do firmy bardzo mi się podobała i mam nadzieję, ze będzie takich więcej” - Tomek

„Było bardzo fajnie, podobało mi się tylko trochę szkoda, ze nie mogliśmy się przejechać na Quadach. Bardzo fajna atmosfera” – Dominik

„Podczas zwiedzania bardzo podobała nam się lakiernia ponieważ Pan, który nam opowiadał jak przebiega proces lakierowania szczegółowo nam go opisał. Zaprezentował również jak pod wpływem światła zmienia się wygład lakieru. Podobał nam się również proces składania krok po kroku. Pracownicy byli bardzo precyzyjni, widać że bardzo lubią swoją pracę" – Amelia i Emilka.

Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca. Dziękujemy firmie Polaris za możliwość pokazania procesu powstania quadu.