11.10.2018 młodzież technikum z klas I TLS, II TLS i III TBS brała udział w X Ogólnopolskim Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu. Zwiedziliśmy pracownie w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu. Szczególnie bogato były wyposażone pracownie odnawialnych źródeł energii. Zobaczyliśmy także pracownię układów hydraulicznych, instalacji sanitarnych, najnowocześniejszą, dopiero co oddaną, pracownię instalacji elektrycznych „Inteligentny dom”. Lecz najbardziej spodobała się pracownia samochodowa wyposażona w trzy nowe auta Peugeot, najazdy, podnośniki, stację diagnostyczną do wykonywania przeglądów technicznych. Obecnie CKP posiada 38 tematycznych pracowni do nauki w kilku zawodach.  Następnie uczniowie pojechali na Politechnikę Opolską , gdzie mogli się posilić , obejrzeć wystawę pojazdów zabytkowych oraz uczestniczyć w panelu dyskusyjnym „Polska droga do ekomotoryzacji – szanse i zagrożenia”.