W czwartek 27 września 2018 r w ramach współpracy Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie nasi uczniowie w zawodzie technik renowacji elementów architektury i technik pojazdów samochodowych wzięli udział w XIV Nyskim Festiwalu Nauki. Zadaniem nyskiego festiwalu jest szeroko rozumiana promocja nauki, jej osiągnięć, wskazywanie przydatności i korzyści, jakie płyną z owoców nauki w życiu codziennym w skali mikro- i makro- zastosowań.

W bardzo miłej atmosferze wzięliśmy udział w bardzo ciekawych :

  • warsztatach z zakresu użycia lasera w oczyszczaniu zabytków prowadzonych przez inż. Łukasz Gadomskiego w Centrum Badawczo-Edukacyjnym Konserwacji Zabytków,
  • pokazach i ćwiczeniach z wykorzystaniem drona,
  • warsztatach fotograficznych na wystawie „Ślady historii” oraz w spotkaniu z fotografem w Muzeum Powiatowym w Nysie.

Zostaliśmy także zapoznani z uczelnią i pracami studentów Wydziału Architektury. Odwiedziliśmy także wiele interesujących miejsc w centrum Nysy m.in. Dwór Biskupi, Pałac Biskupi, Bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki. Opiekunami grupy byli Tomasz Starzyński i Roman Zięba.