Dnia 29.05.2018 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu zostało zorganizowane stoisko informacyjno-edukacyjne w ramach Światowego Dnia Bez Tytoniu, który obchodzony jest 31 maja.

Stoisko zostało zorganizowane przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną Brzeg. Nasi uczestnicy aktywnie zaangażowali się w przygotowania, dbali o porządek podczas korzystania z dostępnych urządzeń przez rówieśników.

Uczestnicy podczas pogadanki uzyskali informacje na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz biernej ekspozycji na dym tytoniowy. Dodatkowo przekazano młodzieży wiedzę na temat szkodliwości zażywania alkoholu. Młodzież mogła pobierać ulotki promujące zdrowy styl życia, wolnego od substancji psychoaktywnych. W ramach tych zagadnień każdy mógł sprawdzić swój poziom tlenku węgla poprzez monitor oddechowy CO dla rzucających palenie –smokerlyzer oraz alkogogle. Na zakończenie uczestnicy za aktywny udział zostali obdarowali drobnymi gadżetami oraz edukacyjnymi fiszkami.