Dnia 7 i 15 maja br. uczestnicy GW Brzeg w ramach Dnia Bibliotekarza i Biblioteki wzięli udział w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu.

Młodzież miała możliwość zapoznać się z wyposażeniem nowoczesnej biblioteki oraz uczestniczyła w zajęciach, na których bibliotekarki przedstawiły funkcję każdego działu w bibliotece (wypożyczalnia, czytelnia oraz mediateka) jak również zasady obowiązujące każdego czytelnika.

Uczestnicy szczególną uwagę zwrócili na mediatekę, czyli kącik edukacyjny, w którym można było skorzystać z gier planszowych, audiobooków. Młodzież na dostępnych sofach mogli sobie usiąść i pograć wspólnie z kolegami i wychowawcami w gry planszowe.Wspólna zabawa była kolejną formą zintegrowania grupy.

Bibliotekarze przekazali wiele cennych informacji dotyczących legalnych źródeł kultury oraz dostępnego księgozbioru zachęcając młodzież do czytania książek i korzystania z tej formy spędzania wolnego czasu.