Młodzież ZSB od marca br. prowadzi pod okiem wychowawcy GW Brzeg, pani Aliny Oziębłowskiej, zajęcia kreatywno-plastyczne na Oddziale Dziecięcym w Brzeskim Centrum Medycznym w Brzegu.

Przed pierwszymi zajęciami młodzież spotkała się z kierownikiem Oddziału, który omówił reguły i zasady zachowania podczas zabaw z dziećmi. Wolontariusze starają się odwiedzać małych pacjentów raz w tygodniu, ale nie zawsze jest to możliwe ze względu na specyfikę oddziału.

Uczestnicy wspólnie z małymi pacjentami wykonali dotychczas ozdoby wielkanocne: były to brokatowe baranki oraz wesołe króliczki. Na kolejnych zajęciachdzieci poznawały i malowały barwy wiosny, tworzyły kolorowe gniotki-stworki jak również wyczarowywały prace plastyczne z kolorowej soli. W czasie mini przerw pomiędzy modułami zajęćdzieci bawiły siębalonami, samochodzikami kreując swój świat zabaw w który wciągali młodych ludzi.

Uczestnicy jak i dzieci z radością biorą udział w różnych formach zajęć otwierając swój świat wyobraźni, kreatywności. Wolontariusze wykazują się dużą pomysłowością i entuzjazmem w wymyślaniu różnorodnych zabaw dla małych pacjentów. Każde zajęcia przynoszą wszystkim śmiech oraz pozytywne nastawienie do siebie jak i życia.