7 kwietnia 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu odbył się finał wojewódzki XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego organizowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Opolu wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Policją i Kuratorium Oświaty w Opolu W finale startowały 3 -osobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z województwa opolskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum pojazdów samochodowych: Szymon Ostrowski- kapitan drużyny, Grzegorz Klucznik, Piotr Domaradzki. Opiekunem zespołu był mgr inż. Roman Zięba.

Uczestnicy finału poddani zostali testom wiedzy z przepisów ruchu drogowego (test bezpieczeństwa ruchu drogowego i test pierwszeństwa przejazdu) oraz testom z historii motoryzacji. W konkurencjach praktycznych sprawdzane były umiejętności udzielania pierwszej pomocy, obsługi motoroweru, jazdy po placu manewrowym motorowerem oraz specjalnie przygotowanym samochodem z talerzem Stewarda. Uczniowie ZSB wykazali wiedzą i umiejętnościami na bardzo wysokim poziomie.

Nasz zespół powtórzył ubiegłoroczny sukces wygrywając rywalizację drużynową. Uczniowie zostali nagrodzeni pucharem oraz nagrodami rzeczowymi. Sukces drużynowy jest wynikiem doskonałych wyników indywidualnych tym 3 miejsca - Szymon Ostrowskiego.

Nasz zwycięski skład będzie reprezentował Opolszczyznę i weźmie udział w finale krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w czerwcu 2018 r. w Białymstoku.

Gratulujemy!