W ubiegłym tygodniu na opolskim rynku odbyło się IV Śniadanie Wielkanocne dla mieszkańców Opola.

Ta cykliczna już impreza została zorganizowana przez Polski Czerwony Krzyż, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie a współorganizatorem był Hufiec Pracy 8-5 w Opolu. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Biskup Opolski Andrzej Czaja. Od wczesnych godzin uczestnicy Hufca, wychowawcy i wolontariusze rozkładali stoły i namioty, a także przygotowywali stoiska. Przepięknie ozdobione stoły budziły ogromne zainteresowanie odwiedzających. W Śniadaniu Wielkanocnym udział wzięło wiele instytucji pozarządowych, domy opieki a także dzieci z opolskich przedszkoli i młodzież z opolskich szkół. Ogromnym zainteresowaniem na naszym stoisku cieszyły się różnego rodzaju babeczki świąteczne, przygotowane przez młodzież i kadrę hufca. Oficjalnego otwarcia spotkania dokonała pani Dyrektor Opolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża Danuta Pilipczuk oraz Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Małgorzata Kozak. Prezydent Miasta Arkadiusz Wiśniewski przekazał wszystkim mieszkańcom świąteczne życzenia i częstował świątecznym żurkiem. Biskup Andrzej Czaja prosił wszystkich zebranych aby nadchodzące Święta Wielkanocne spędzili w radosnej i rodzinnej atmosferze. Pobłogosławił wszystkim przybyłym.Udział w Śniadaniu Wielkanocnym był niezwykłą okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej ZSB w Brzegu, gdyż nasze stoiska odwiedziło wielu mieszkańców Opola, którzy nie tylko zostali obdarowani ciastem ale również zostali poinformowani o działalności brzeskiej Grupy Wychowawczej i o prowadzonej rekrutacji w  Zespole Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu.