W ramach współpracy z firmą INTERCARS oraz programu "Młode Kadry", uczniowie klas technikum pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych (II TLS i I RSP oraz II BB) uczestniczyli w szkoleniu. Szkolenie, w którym udział wzięli również nauczyciele zawodu, odbyło się 4 marca w ZSB w Brzegu. Temat szkolenia: "Pompy cieczy chłodzącej i układu rozrządu", a spotkanie prowadził Tomasz Ochman z firmy SKF.

Uczniowie zostali zapoznani z przyczynami i sposobami zapobiegania uszkodzeniom pomp. Zostały także omówione trzy podstawowe objawy niesprawności pompy cieczy: wyciek płynu chłodzącego, wahania temperatury widoczne na wskaźniku, nietypowy hałas dobiegający z komory silnika. Jak podkreślał prowadzący Tomasz Ochman nie ma powodu, by przy wymianie paska rozrządu nie wymienić także pompy oraz że należy wystrzegać się tanich zamienników a także płynów chłodzących niskiej jakości, które nie spełniają norm producenta. Omówił również zasady profesjonalnej wymiany paska rozrządu m.in. sposoby montażu, ustawienia różne rodzaje napinaczy.

Efektem spotkania było doskonalenie umiejętności przyszłych pracowników, którzy swója przyszłość wiążą z zawodem który wybrali.