Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Przygotowania, spotkania z rodziną, dzielenie się opłatkiem, życzenia, kolędy i ten najbardziej magiczny dzień w roku – Wigilia. Co roku tuż przed świętami nasi uczniowie spotykają się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami na klasowych Wigiliach.

Do tradycji szkoły należy również organizacja Wigilii przez Samorząd Uczniowski, który wraz z opiekunkami, nauczycielkami - Agatą Scąber i Martą Rabendą przygotowali 19 grudnia spotkanie dla uczniów. Przygotowana wieczerza wigilijna zjednoczyła wszystkich wokół wspólnie przeżywanych świąt. Nie zabrakło karpia, pierogów oraz czerwonego barszczu z uszkami.

Wśród zaproszonych gości była z nami Pani Anetta Zych-Rzepecka naczelnik Wydziału Oświaty Powiatu Brzeskiego, Anna Paprocka-Panko ze Stowarzyszenia Semper Avanti, Rada Rodziców, absolwenci, oraz przedstawicielki Ochotniczego Hufca Pracy w Brzegu - wszystkich przywitała Renata Jabłońska- Denes, dyrektor szkoły.

Ogromnej mocy i ogromnej pasji do kształtowania świata, w którym żyjecie, tak aby wszyscy byli szczęśliwi – mówiła Anetta Zych-Rzepecka. Te i inne życzenia zostały wypowiedziane wśród ponad 30 osób podczas łamania się opłatkiem. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd i solowego występu Damiana Lisa. Pielęgnowanie narodowych zwyczajów, tradycji naszych przodków to jedno z najważniejszych przesłań dzisiejszego spotkania. Bo zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce Jest Boże Narodzenie … mówił tekstem Matki Teresy z Kalkuty – Tomasz Wypych, katecheta. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom", tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.

Nasze spotkanie nie odbyło by się gdyby nie firmy, które są z nami od wielu - dziękujemy - Restauracji „Mario” Alicja i Mariusz Firek, Cukierni „Cuper” Firmie „Bartek” – świeczki oraz naszym przyjaciołom z Ochotniczego Hufca Pracy.


Monika Wojciechowska