13 grudnia uczniowie klas I BAP, I BBG,II TLS,II TLR, IIITL, III TLS wzięli udział w spotkaniach w ramach ogólnopolskiego projektu „Nie bądź dzbanem drogowym”. Jest to akcja mająca na celu kształtowanie postaw młodzieży, które mają bezpośredni skutek w postaci ich bezpiecznego zachowania na drogach. Akcja kierowana jest do uczniów w wieku 16+, którzy rozpoczynają właśnie swoją motoryzacyjną przygodę.

Bardzo interesujące spotkanie zostało zainicjowane i przeprowadzone przez Szkołę Nauki Jazdy Oliwera Skarbimierz z ramienia Stowarzyszenia Kierowca.pl. Zawodowi instruktorzy i wykładowcy w sposób bardzo intersujący i docierający do uczniów przekazali informacje o zasadach bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w tym o najnowszych zmianach w przepisach o ruchu drogowym. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie tematem planowane są następne spotkania także dla uczniów innych klas.

Oprac. R.Zięba