Każdego roku w grudniu, od 1988 r. na całym świecie z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Jego celem jest uświadamianie zagrożenia oraz poszerzanie wiedzy na temat HIV/AIDS.

W naszej szkole 11 i 12 grudnia odbyły się warsztaty dla uczniów klas II, które miały na celu uświadomienie młodzieży, jak ważna w obecnych czasach jest świadomość i wiedza na ten temat.

Warsztaty, które prowadziła dr Renata Straub-Pieczykolan z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Brzegu cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Wirus HIV wpływa na znaczne obniżenie odporności układu immunologicznego, dlatego tak ważną rolę odgrywa świadomość tego, jak można się zarazić, ale również, jakie są możliwości leczenia –mówiła dr Renata Straub-Pieczykolan. Bardzo ważna jest tutaj profilaktyka, dlatego warto poszerzać wiedzę na temat wirusa HIV i choroby AIDS, znać drogi zakażenia wirusem HIV i w rezultacie być odpowiedzialnym za swoje zachowanie wobec siebie i drugiej osoby.

Obchody światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole realizowane były na dwóch płaszczyznach. Młodzież 1 grudnia otrzymała broszury profilaktyczne, zawierające odpowiedzi na wiele trudnych pytań związanych z chorobą współczesnego świata jakim jest AIDS.