Warsztaty dotyczące profilaktyki uzależnień odbyły się 21 listopada. To doskonała okazja by młodzież dowiedziała się, jakie pułapki czyhają w codziennym życiu oraz czym może skutkować sięganie po używki.

Agnieszka Dubik, terapeuta uzależnień odwiedziła naszą szkołę, w ramach programu SONiA (Sportowcy Odrzucają Narkotyki i Alkohol) w Brzegu.

Uczniowie klasy II szkoły branżowej dostali cenne wskazówki, m.in. jaki wpływ na nas środowisko, w którym żyjemy. Okazuje się, iż wiodącą rolę odgrywa w tym wypadku reklama, a zwłaszcza marketing szeptany. W ten właśnie sposób przekazywane są informacje dotyczące narkotyków. Mózg człowieka zapamiętuje pozytywne wydarzenia, nie słyszymy zbyt wiele o negatywnych skutkach zażywania np. marihuany.

Nasz gość przedstawił nam kilka przykładów ze swojej długoletniej praktyki terapeuty uzależnień. Uświadomienie młodzieży odpowiedzialności za swoje życie to kolejna lekcja profilaktyki w naszej szkole. Wybór należy do Was droga młodzieży. Skutki spróbowania czegoś z nudów, z chęci pokazania się i tzw. szpanu mogą nieść za sobą bardzo negatywne i często długotrwałe szkody na całe życie.

Ostrzegamy „Nie dajcie się wciągnąć”!!!