W środę 13 listopada uczniowie klas: III TLS, IITLS, I RSP w zawodzie technik pojazdów samochodowych i klasy 2BB w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym doboru olejów prowadzonego w ramach programu Młode Kadry firmy Intercars wspólnie z firmą Castrol. Szkolenie prowadził przedstawiciel firmy Castrol. Podczas szkolenia wiele uwagi poświecono zastosowaniu i właściwościom oraz parametrom olejów silnikowych i przekładniowych. Uczniowie mieli możliwość zaznajomić się próbkami różnych olejów i porównać je. W szkoleniu przedstawiono jak zmiany norm ekologicznych EURO wpłynęły na jakość olejów. W podsumowaniu uczniowie brali udział w konkursie z nagrodami. Konkurs dotyczył zagadnień omawianych podczas szkolenia. Nagrodami w konkursie były : Olej Castrol, smary firmy Castrol, oraz gadżety ukazujące zachowanie się olejów wyższej klasy w postaci cieczy nieniutonowskiej. Uczniowie otrzymali długopisy i notatniki. Program szkolenia objęty jest podstawą programową w klasach o profilu samochodowym. Szkolenie było bardzo rzeczowe i bardzo podobało się uczniom.


Opracowali: Marek Sławski i Roman Zięba