10.10.2019 młodzież technikum z klas I TLSG i III TL wzięła udział w XI Ogólnopolskim Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu.

Poza udziałem w panelu dyskusyjnym, w którym mieliśmy możliwość przysłuchać się wypowiedziem naukowców z polskich uczelni wyższych, zwiedziliśmy pracownie w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu. Szczególnie bogato była wyposażona pracownia odnawialnych źródeł energii. Zobaczyliśmy także pracownię układów hydraulicznych, instalacji sanitarnych. Uczniowie spróbowali swoich sił na symulatorach jazdy. Lecz najbardziej spodobała się pracownia samochodowa wyposażona w najazdy, podnośniki, stację diagnostyczną do wykonywania przeglądów technicznych. Zaprezentowano tam nową hybrydową Toyotę Corollę i omówiono ciekawe rozwiązania technologiczne.

W CKP zaproszono nas także na krótkie wykłady poświęcone zagrożeniom środowiska naturalnego oraz rozwiązaniom technologicznm, które mają to środowisko chronić.