W ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy" w dniu 11 czerwca 2019 uczniowie grupy technik pojazdów samochodowych z klasy 3TBS wraz z Piotrem Dereniem i Markiem Sławskim uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu realizując zagadnienia z podstawy programowej z przedmiotu Pracownia samochodowa . Tematem zajęć były „Pojazdy hybrydowe” Uczniowie mieli możliwość popracowania na stanowisku dydaktycznym panelu przeznaczonym do nauczania budowy, działania i diagnozowania różnych typów napędów hybrydowych samochodów. Można zaznaczyć, że ze względu na koszt notabene 200 tys. zł na chwilę obecną istnieją tylko 2 takie stanowiska w Polsce: jedno na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie a drugie w RZPWE w Opolu, gdzie nasi uczniowie wykonywali szereg ćwiczeń laboratoryjnych jak studenci uczelni wyższych. Należy podkreślić, że byli bardzo aktywni i wyśmienicie poradzili sobie z nowymi zadaniami polegającymi na wykonywaniu szeregu procedur i pomiarach elektrycznych w pojazdach hybrydowych czyli pojazdach z silnikiem spalinowym doposażonym w silnik elektryczny zasilany z zestawu akumulatorów często osiągających wysokie napięcia. Jednocześnie zapoznali się zasadami bhp przy obsłudze i serwisie naprawczym tego typu pojazdów. Uczniowie wrócili bogatsi w kolejne zawodowe doświadczenia i bardzo zadowoleni z możliwości wykonywania ćwiczeń jak prawdziwi studenci uczelni technicznych.