Od dzisiaj przez najbliższe tygodnie uczniów szkoły branżowej będzie odwiedzał pan Andrzej Miller, który wśród młodzieży będzie propagował różne gry planszowe. Gry planszowe mają wiele zalet. Uczą nie tylko myślenia, ale pozwalają na wspólne spędzanie czasu: w gronie rodzinnym, bądź przyjacielskim. Różnorodna oferta gier na rynku jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego człowieka na każdym poziomie życia. Warto czasami wspólnie zasiąść do stolika i zgrać w Słówka, Tetrisa, Hexxa, Big Deala, Ubongo, Duuuuszki, Jednym słowem. Nie sposób wymienić wszystkich gier. Oferta rynkowa naprawdę jest bogata.
Funkcje jakie spełniają gry są różnorodne: od motywacyjnych, po poznawcze, od terapeutycznych po motywacyjne, poznawcze, od terapeutycznych po integracyjne, wychowawcze. Pan Andrzej Miller, jest współwłaścicielem najstarszej brzeskiej księgarni „Sowa” i promuje gry planszowe na terenie Brzegu organizując różne turnieje. W planach jest zorganizowanie dla uczniów zmagań w grach.