1 marca 2019 w Opolu odbył się pierwszy z szesnastu zaplanowanych Regionalnych Kongresów Zawodowych. Ideą kongresów jest efektywne informowanie o zmianach w szkolnictwie branżowym i technicznym. Do Opola przyjechała minister edukacji narodowej Anna Zalewska, która zwróciła uwagę, iż odbudowa szkolnictwa zawodowego jest absolutną koniecznością. Aż 48 procent przedsiębiorców twierdzi, że ma problem z pozyskaniem pracowników. Szkoła branżowa to dobry wybór.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. parlamentarzyści, opolscy przedsiębiorcy, dyrektorzy i nauczyciele oraz uczniowie, którzy kształcą się na kierunkach technicznych. W czasie kongresu można było podziwiać kilkanaście stoisk promocyjnych szkół. Jendną z zaproszonych szkół była nasza szkoła - Zespół Szkół Budowlanych. Z dumą zaprezentowaliśmy naszą ofertę, nauczyciele wzięli udział w panelach dyskusyjnych, gdzie omawiano zmiany w szkolnictwie branżowym, które wyjdą w życie już we wrześniu 2019.