W dniu 26 lutego br. odbyły się w Sali Stropowej Brzeskiego Ratusza Targi Pracy i Edukacji. Głównym organizatorem wydarzenia był Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu. Władze samorządowe reprezentowali burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska. Targi zgromadziły wielu przedstawicieli rynku pracy oraz edukacji.

Młodzież Grupy Wychowawczej wzięła udział w targach aby zapoznać się z najnowszymi ofertami pracy stałej lub sezonowej oraz z możliwościami dalszego kształcenia.

Na targach można było spotkać przedstawicieli publicznych służb mundurowych, którzy zachęcali odwiedzających do podjęcia służby w policji oraz wojsku. Prezentowane oferty były bardzo zróżnicowane - targi były zorganizowane dla każdego niezależnie od wieku i wykształcenia. Obecnie poszukiwane są osoby z osoby z kompetencjami zawodowymi i społecznymi - obsługa komputera, wózków widłowych i innych urządzeń, znajomość języków obcych, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.... Wykształcenie techniczne to gwarancja dobrej pracy i możliwość rozwoju zawodowego.

Nasi uczestnicy aktywnie wykorzystali czas poświęcony na targach, mieli możliwość poznania różnych form i sposobów na rozwój własnej drogi zawodowej i edukacyjnej zmierzającej do podnoszenia kwalifikacji.