Nauczyciel ociera się o wieczność.

Nigdy nie może stwierdzić.

gdzie  kończy się jego wpływ

 

Dzień 14 października 2016 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu rozpoczął się od ważnej, dla klas pierwszych, uroczystości. Było to ślubowanie, po którym już oficjalnie nowi uczniowie weszli w poczet braci żakowskiej budowlanki. W obecności pocztu sztandarowego pierwszoklasiści powtarzali za dyrektorem panią Renatą Jabłońską-Denes słowa  ślubowania.

W tym dniu także, z rąk pani dyrektor nagrody otrzymali nauczyciele i pracownicy szkoły. Całość imprezy prowadzili Dorota Owsiak i Szymon Ostrowski , którzy przekazali swoje funkcje w Samorządzie Uczniowskim Laurze Wojciechowskiej  i Konradowi Staniakowi. Na zakończenie uroczystości nasza wspaniała młodzież, pod kierunkiem pani Iwony Strony-Muszczyńskiej, przygotowała niezwykły program artystyczny. Naszej nowej śpiewającej gwieździe Damianowi  Lisowi akompaniował na gitarze  Szymon Ostrowski .