Pomoc i sojusznicy
Nieskategoryzowne Liczba pozycji: 9
Doradca zawodowy Liczba pozycji: 3
We wprowadzeniu, zwanym przez dziennikarzy lidem, umieszczamy zaciekawiającą internautę zapowiedź zawartości artykułu. Warto zadbać, aby wprowadzenia miały w przybliżeniu podobny rozmiar.
W części głównej artykułów umieszczamy ich treść. Staramy się pisać prostymi, krótkimi zdaniami. Unikamy długich i trudnych wyrazów. Tekst dzielimy na krótkie akapity liczące 2-5 wierszy.
Stosuj śródtytuły
Jeśli to możliwe, dziel artykuł na mniejsze cząstki i oznacz je nagłówkami. Śródtytuły bardzo pomagają czytelnikom znajdować ważne dla nich informacje.
Wykorzystaj punktowanie i numerowanie
Gdy wymieniasz kilka elementów, zastosuj listę punktowaną. Gdy kolejność elementów jest istotna, zastosuj listę numerowaną. Czasem warto połączyć oba rodzaje listy, np.
- Przygotuj potrzebne produkty:
- jeden produkt
- drugi produkt
- Włóż je do naczynia
- Dobrze wymieszaj
Wyróżniaj z umiarem
Gdy chcesz wyróżnić jakiś ważny fragment, użyj pogrubienia lub - wyjątkowo - pochylenia. Tekst pochylony jest trudny w czytaniu.
Opisuj ilustracje
Dobra ilustracja jest czasem warta więcej niż 1000 słów. Ale nie wszyscy mogą ją zobaczyć. Dlatego opisuj każdą ilustrację ważną dla treści artykułu - gdy dodajesz grafikę, umieść jej opis zwany tekstem alternatywnym.
Brudnopisy Liczba pozycji: 2
O szkole Liczba pozycji: 1
Wartości Liczba pozycji: 0
Misja, wizja i cele Liczba pozycji: 3
Godło i inne symbole Liczba pozycji: 2
Szkolne zwyczaje Liczba pozycji: 5
Tutaj publikowane są artykuły o zwyczajach i obrzędach szkoły
Statuty Liczba pozycji: 1
Historia szkoły Liczba pozycji: 0
Nauczyciele Liczba pozycji: 2
Szkoła jest taką, jacy są jej nauczyciele. Na kartach ponad już stuletniej historii naszej szkoły zapisało się wiele pokoleń wspaniałych pedagogów. Niektórzy w progi szkoły zawitali na chwilę, inni wypełniali jej dzień codzienny przez wszystkie swoje nauczycielskie dni.
Organizacja Liczba pozycji: 0
W tym dziale prezentowane są informacje o strukturze organizacyjnej i zasobach szkoły: organach Szkoły, obiektach, pracowniach i gabinetach, kadrze Szkoły, klasach, kołach, klubach, zespołach i innych ogniwach organizacji Szkoły.
Organy i kadra Szkoły Liczba pozycji: 0
Przedstawiamy skład i informacje o organach władz szkoły - Dyrekcji Szkoły, Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców i Samorządzie Uczniowskim oraz o kadrze naszej Szkoły. Wewnątrzszkolne przepisy regulujące zadania i uprawnienia organów władz szkoły oraz tryb działania znajdują się w dziale Biuletyn Informacji Publicznej.
Dyrekcja Szkoly Liczba pozycji: 1
Szkołą zarządza dyrektor, a w przypadku jego nieobecności wicedyrektor Szkoły. Do jego zadań należy planowanie, organizowanie, kierowanie i nadzorowanie pracy szkoły.
W tym dziale przedstawiamy dyrekcję naszej szkoły. Dowiesz się tutaj między innymi, na czym polega władza dyrektora szkoły, czym się dyrektor szkoły zajmuje, jakie sprawy załatwia,
Rada Pedagogiczna Liczba pozycji: 1
Rada Pedagogiczna jest kolegialnym, czyli wieloosobowym organem władzy szkoły, podejmującym wspólnie decyzje w sprawach kształcenia, wychowania i opieki w szkole. W tym dziale przedstawiamy informacje o uprawnieniach Rady Pedagogicznej oraz sposobach występowania do Rady Pedagogicznej w sprawach Szkoły i sprawach uczniów.
Rada Rodziców Liczba pozycji: 1
W szkole działa Rada Rodziców, która wspiera działalność statutową szkoły. W tym dziale znajdziesz informacje o składzie osobowym Rady Rodziców i rad oddziałowych, plany zamierzeń, sprawozdania oraz inne informacje.
Samorząd Uczniowski Liczba pozycji: 3
Wszyscy uczniowie szkoły tworzą Samorząd Uczniowski. Poniżej znajduje się lista odnośników do materiałów przedstawiających skład Zarządu Samorządu uczniowskiego, sekcji Samorządu, plany zamierzeń, komunikaty i inne informacje.
Kadra Szkoły Liczba pozycji: 1
Kadra naszej Szkoły liczy 80 osób, w tym 60 nauczycieli i 20 pracowników pionu administracyjnego i obsługi. Zapraszamy do zapoznania się z naszym gronem nauczycielskim i zespołem administarcyjnym.
Obiekty, pracownie, gabinety Liczba pozycji: 0
Szkoła mieści się w dwóch wiekowych budynkach. W 1994 roku przeprowadzono tu większy, dostosowując nieco pomieszczenia do potrzeb i wymagań współczesnych. Szkoła jest urządzona estetycznie, w klasach wymieniono już meble (często na jednoosobowe stoliki), systematycznie unowocześniane jest wyposażenie w pomoce dydaktyczne. W artykułach tego działu przedstawiamy, czym szkoła dysponuje.
Obiekty szkolne Liczba pozycji: 1
Klasy i pracownie Liczba pozycji: 3
Biblioteka Liczba pozycji: 3
Biblioteka poleca Liczba pozycji: 4
Oddziały i klasy Liczba pozycji: 0
Każdego roku w szkole tworzone są 2-3 nowe klasy pierwsze technikum i 2-3 klasy szkoły branżowej. Każdego roku tworzona jest klasa logistyczna o specjalności logistyka wojskowa oraz klasa budowlana o specjalności strażackiej. Do branżowej szkoły zawodowej przyjmujemy uczniów wew wszystkich zawodach.. W tym dziale przedstawiamy nasze klasy, a także informacje na temat możliwości i warunków uczęszczania do klas mundurowych i nie mundurowych
Technikum nr 3 Liczba pozycji: 1
Zasadnicza szkoła zawodowa nr 3 Liczba pozycji: 1
Szkoła branżowa nr 3 pierwszego stopnia Liczba pozycji: 1
Klasy mundurowe Liczba pozycji: 2
Koła i zespoły Liczba pozycji: 0
A po lekcjach… Każdy, kto chce, znajdzie propozycję dla siebie. Można uczęszczać na zajęcia do szkolnej świetlicy. Dla uczniów z trudnościami lub kłopotami w nauce organizowane jest douczanie i zajęcia terapeutyczne. Każdy może też wstąpić do wybranych kół i zespołów rozwijających zainteresowania. Klasy urządzają swoje imprezy – wycieczki, dzień chłopaka, andrzejki, zabawy karnawałowe.
Szkolne Zespoły Przedmiotowe Liczba pozycji: 5
Organizacje Liczba pozycji: 4
Grupa wychowawcza OHP Liczba pozycji: 30
Praca szkoły Liczba pozycji: 0
Dział poświęcony działalności Szkoły: programom działania, wymaganiom szkolnym, realizowanym projektom, konkursom, turniejom, imprezom, wydarzeniom i uroczystościom szkolnym oraz sukcesom i osiągnięciom uczniów i kadry Szkoły, a także formom pomocy psychologiczno-pedagogicznej, edukacyjnej i materialnej.
Wydarzenia Liczba pozycji: 0

Imprezy i uroczystości Liczba pozycji: 15
Nasz szkolny rok rozpoczyna się około 1 września. Najmłodsi uczniowie przychodzą do szkoły z tytami pełnymi słodyczy, by przeżyć pierwszy dzień szkolny. A gdy już zaczniemy, to nasze szkolne życie wypełniane nie tylko nauką, ale również spotkaniami, imprezami organizowanymi w klasach i w całej szkole. Najważniejsze dni to Tydzień Kultury Śląskiej i Święto Szkoły.
Sukcesy i osiągnięcia Liczba pozycji: 11
Konkursy, turnieje Liczba pozycji: 0
Przedmiotowe Liczba pozycji: 3
Sportowe Liczba pozycji: 2
Artystyczne Liczba pozycji: 3
Społeczne i inne Liczba pozycji: 1
Zamierzenia Liczba pozycji: 0
Zapraszamy do zapoznania się z realizowanymi w szkole programami i projektami - planem rozwoju Szkoły, programem wychowawczym, planami pracy Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego. W tym dziale znajdują się również aktualne plany lekcji, plany zajęć pozalekcyjnych i zajęć świetlicowych, a także informacje o wywiadowkach, konferencjach i innych spotkaniach.
Programy i projekty Liczba pozycji: 12
Poniżej znajduje się lista programów i projektów realizowanych w szkole. Odszukaj interesujący Cię program lub projekt i kliknij odnośnik, aby się z nim zapoznać.
Erasmus+ Liczba pozycji: 1
Plany lekcji klas Technikum nr 3 Liczba pozycji: 1
W tym dziale znajduje się lista planów lekcji klas Technikum nr 3. Odszukaj plan swojej klasy i kliknij odnośnik, aby go zobaczyć.
Plany lekcji klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 Liczba pozycji: 1
W tym dziale znajduje się lista planów lekcji klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3. Odszukaj plan swojej klasy i kliknij odnośnik, aby go zobaczyć.
Więcej o: Plany lekcji klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3
Plany lekcji klas Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3 Liczba pozycji: 1
W tym dziale znajduje się lista planów lekcji klas Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3. Kliknij wybrany odnośnik, aby zobaczyć interesujące Cię plany zajęć.
Zebrania Liczba pozycji: 0
W tym dziale znajduje się lista komunikatów o planowanych i przeprowadzonych spotkaniach, konferencjach, wywiadówkach. Kliknij wybrany odnośnik, aby zobaczyć interesujące Cię informacje.
Dni wolne Liczba pozycji: 2
Wywiadówki Liczba pozycji: 2
Wymagania edukacyjne, ocenianie i klasyfikacja Liczba pozycji: 0
Czego i jak uczymy się w szkole? Jakie obowiązują w naszej szkole zasady i kryteria oceniania zachowania? Jak oceniana jest aktywność na zajęciach lekcyjnych oraz osiągnięcia edukacyjne? Jakie wymagania trzeba spełnić na poszczególne oceny z obowiązkowych zajęć edukacyjnych? Jak przebiega środroczna i końcoworoczna klasyfikacja uczniów? Jakie podręczniki obowiązują w szkole?
Wymagania edukacyjne Liczba pozycji: 1
W tym dziele znajdują się informacje o szczegółowych wymaganiach edukacyjnych w każdej klasie i z każdego przedmiotu.
Ocena z zachowania Liczba pozycji: 3
W tym dziale prezentujemy obowiązujące w naszej szkole ogólne zasady oceny zachowania dotyczące wszystkich uczniów oraz wymagania na poszczególne oceny stosowane w klasach wszystkich szkół Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu. Szczegółowe zasady oceniania zachowania reguluje uchwalony przez Radę Pedagogiczną Wewnątrzszkolny System Oceniania.
Ocenianie i klasyfikacja Liczba pozycji: 1
W tym dziale znajdują się omówienia obowiązujących w szkole ogólnych zasad oceniania i klasyfikacji. Szczegółowe zasady oceniania reguluje uchwalony przez Radę Pedagogiczną Wewnątrzszkolny System Oceniania Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.
Podręczniki Liczba pozycji: 1
Przedstawiamy w tym dziale wykazy obowiązujących w szkole zestawów podręczników dla każdej klasy szkół Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.
Dostosowania Liczba pozycji: 1
W tej kategorii przedstawiony jest zakres dostosowania wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Zespole Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu.
Pomoc i sojusznicy Liczba pozycji: 1

Sojusznicy Liczba pozycji: 1
Dział, w którym gromadzone będą informacje o ośrodkach, instytucjach i organizacjach wspomagających Szkołę, uczniów, rodziny i rodziców oraz nauczycieli.
Współpraca Liczba pozycji: 3
Tutaj umieszczone są artykuły o współpracy szkoły z instytucjami
Sponsor Liczba pozycji: 1
Współpraca z: Liczba pozycji: 1
Pomoc pedagogiczna Liczba pozycji: 2
Komunikaty Liczba pozycji: 0
Komunikaty dla Rodziców Liczba pozycji: 28
Aktualności uczniowskie Liczba pozycji: 213
Informacje dla nauczycieli Liczba pozycji: 31
Informacje dla pracodawców Liczba pozycji: 1
Typografia strony Liczba pozycji: 19
Rzecznik praw ucznia Liczba pozycji: 2
Koła zainteresowań Liczba pozycji: 2
At vitae in congue enim vestibulum molestie dis Ut libero dolor. Auctor neque Phasellus Curabitur sit neque sodales id Ut massa commodo. Dolor faucibus Nam eget lorem dolor libero accumsan tempus orci sapien. Non odio Donec Duis et adipiscing Aenean dapibus non vitae urna.