W dniu 26 listopada br młodzież z grupy Wychowawczej w Brzegu wzięła udział w bezpłatnym szkoleniu z zakresu obsługi kasy fiskalnej zorganizowanym przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży OHP działający przy OWK OHP. 

 

 

W szkoleniu wzięło udział 12 uczestników, którzy nabywali nowych umiejętności. Obowiązek stosowania kas fiskalnych obejmuje coraz większa liczbę przedsiębiorców. W związku z tym wiedza z obsługi kasy fiskalnej staje się niezbędna dla osób, którzy chcą związać się z handlem. Uczestnicy bowiem otrzymali wiedzę z zakresu podstawowych czynności wykonywanych przez każdego sprzedawcę, fakturowania, raportów i rozliczeń kasowych, prowadzenia sprzedaży przy użyciu kas fiskalnych. Dzięki nowym umiejętnościom młodzież będzie mogła podejmować się prac sezonowych, zatrudnienia. Kolejna grupa młodzieży będzie miała okazję szkolić się 10 grudnia br.