Dnia 15.09.2018r. w Brzegu odbyła się kampania organizowana przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż „Zbieramy krew dla Polski”, którą objął honorowym patronatem objął burmistrz miasta Jerzy Wrębiak. 

 

 

Uczestnicy GW Brzeg w ramach kółka PCK rozpropagowali akcję na terenie szkoły, zachęcając swoich rówieśników do oddawania krwi oraz wspólnego spędzenia czasu na rodzinnym festynie.
Krwiodawstwo w Polsce ma charakter honorowy, co oznacza, że poza ściśle określonymi wyjątkami opiera się na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. W listopadzie są obchodzone Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK w związku z czym planowane są spotkania z krwiodawcami z uczestnikami GW Brzeg.
Kampania prowadzona była przez Prezesa Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Brzegu – Waleriana Twardzika oraz kierownika biura OR PCK w Brzegu – Wiolettę Wrębiak-Ziębę. Jako jeden z pierwszych oddał krew nasz uczeń Artur Adamski, który przeszedł przez procedurę towarzyszącą oddawaniu krwi. Artur został uhonorowany nagrodą wręczoną przez burmistrza miasta Brzegu.

Mamy nadzieję, że wielu młodych ludzi weźmie przykład z Artura. Oddawanie krwi ma wielkie znaczenie dla nas wszystkich. GW Brzeg będzie w tym zakresie współpracować z PCK i propagować społeczne postawy wśród młodych ludzi.