W dniu 25 października 2017 r. uczestnicy grupy wychowawczej w Brzegu gościli pana Mariana Stachułę, znanego brzeskiego przewodnika turystycznego. Pan Marian przeprowadził w klasie prelekcję ”Brzeg - nasze miasto”. Wykład miał na celu zapoznanie uczestników z historią naszego miasta oraz wzbudzenie lokalnego patriotyzmu.

Pan Marian połączył losy Brzegu z wieloma ciekawostkami z historii Europy. Drugą godzinę spotkania młodzież, pomimo niesprzyjającej aury, spędziła na spacerze. Przewodnik przybliżył młodzieży historię pobliskich ulic oraz zwrócił uwagę na bogactwo przyrody naszego miasta. Uczestnicy w ramach lekcji patriotyzmu, zaszli również na pobliski cmentarz, by złożyć hołd żołnierzom, którzy oddali życie za obronę miasta i Ojczyzny. Panu Marianowi Stachule serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i za bardzo interesujące spotkanie.